Verslo portretas

Verslo portretas – kuriantis pasitikėjimą apie jus

Verslo portretas – jūsų vizualinio identiteto dalis. Nuotrauka prisideda prie to, kokią nuomonę apie save formuojate. Tinkamai pasirinktas dalykinis portretas papildo jūsų, kaip savo srities profesionalo, įvaizdį.

Pateikiu kelis svarius argumentus, kodėl profesionalus portretas geriau nei asmenukė:

◾ Tinkamas apšvietimas. Tam tikru kampu ant jūsų veido krintantys šešėliai gali sukurti įspūdį, jog esate nuvargę, o gal net rūsčiu žvilgsniu žvelgiate iš padilbų. Profesionalus fotografas padės to išvengti parinkdamas tinkamą apšvietimą. Tai – svarbus fotografijos elementas, turintis įtakos nuotraukos tonui, šešėliams ir bendrai nuotaikai. Fotografas gali dirbti tiek natūralioje šviesoje, tiek naudodamas dirbtinį apšvietimą tam, kad išryškintų jūsų veido bruožus bei sukurtų norimą rezultatą. Nuotraukoje spinduliuosite taip pat, kaip ir realybėje!

◾ Kokybiška nuotraukos raiška. Daugiau jokių „išplaukusių“ nuotraukų, kuriose jūsų marškiniai susilieja su fonu. Ryškus, kokybiškas dalykinis portretas – būtinas kiekvienam profesionalui. Aukštos raiškos nuotraukos turi daugiau detalumo, profesionalus jų apdorojimas kuria patrauklų galutinį rezultatą.

◾ Rakursas. Lengva pastebėti skirtumus tarp asmenukės ir profesionalios profilio nuotraukos – dažnai tai išduoda rakursas bei nuotraukos raiška. Profesionalus fotografas ne tik sukurs nepriekaištingos kokybės nuotraukas, bet ir padės jums rūpestingai suplanuoti pozas. Jis užtikrins, kad prieš objektyvą jaustumėtės patogiai, tuomet bus užfiksuotos natūralios bei išraiškingos emocijos (jei naudosite nuotraukas verslui – tai itin svarbu!). Nespėliokite, kuriuo kampu atrodote geriausiai. Leiskite fotografui padėti jums! 

Nuotraukos nuotaika. Fotografuojantis pačiam, sudėtinga sukurti norimą įspūdį. Jūsų nuotrauka pernelyg neformali, o gal dėmesį nuo jūsų veido atitraukia smulkmenos? Fotografas užtikrins, jog nuotraukose nebūtų bereikalingų detalių, už jūsų nugaros būtų neblaškantis fonas, o visuma atrodytų estetiškai ir dalykiškai.

Įtikinau, jog nuotraukos telefonu nepakanka? Užsiregistruokite konsultacijai ir aptarsime jūsų būsimą LinkedIn profilio nuotrauką el.paštu ar Facebook žinute.

Dalykinės fotosesijos gali vykti foto studijoje, Jūsų darbo aplinkoje, Vilniaus miesto gatvėse ar netradicinėse viešosiose erdvėse.

Verslo portretas – ką svarbu žinoti ruošiantis fotosesijai?

◾ Apranga. Iš anksto apmąstykite, ką norėtumėte apsivilkti. Rekomenduoju rinktis vienspalvius drabužius, tai – klasika, kuri visuomet išlieka madinga. Venkite margaspalvių, blizgių, raštuotų drabužių, kurie gali nukreipti dėmesį nuo jūsų veido (išimtis – klasikiniai raštai, pvz.: langučiai ar linijos). Svarbiausia, rinkitės tokį drabužių stilių, kokį mėgstate dėvėti įprastai – būkite savimi, juk būtent taip jausitės ne tik atsipalaidavę, bet ir saviti. Jei įmanoma, venkite trumpų rankovių, nes tai atrodys neprofesionaliai ir gali konkuruoti su jūsų veidu. Jei jūsų apranga atspindi jūsų įmonę, nėra griežtos taisyklės, ką dėvėti – tokiais atvejais gali būti laisvalaikio drabužiai, džinsai, marškinėliai ar pan.
Aksesuarus naudokite subtilius ir klasikinius. Dar geriau visai atsisakyti bet kokių papuošalų.

◾ Makiažas. Net jei kasdien retai dažotės ruošiantis portreto fotografijai derėtų apie tai pagalvoti. Makiažo tikslas nėra jus pakeisti neatpažįstama kasdieniniame gyvenime. Kadangi fotografavimo metu pagrindinis akcentas yra jūsų veidas ir jis fotografuojamas iš labai arti, todėl itin svarbu paruošti jūsų veido odą tinkamai. Profesionaliu lengvu makiažu padengta oda turi gaivesnį, tolygesnį atspalvį. Makiažo pagalba yra užmaskuojami tokie nelygumai, kaip patamsėję paakiai, išryškėję kapiliarai, odos nelygumai ir pan. Kitaip tariant, kas nelabai pastebima fotografuojantis visu ūgiu, portretinėje nuotraukoje gali ypač atsiskleisti. Neišsigąskite, jei makiažas gyvai atrodyti ryškesnis, bet nuotraukose jis persiteikia daug blankiau.

◾ Žvilgsnis. Visi žmonės yra fotogeniški! Tam, kad nuotrauka jus džiugintų arba, kad atpažintumėte save, svarbu fotografuoti jūsų fotogenišką pusę. Daugelis žmonių turime savo gražiąją pusę, tad prieš ateinant fotografuotis pasigalvokite, kuri jūsiškė – dešinė ar kairė? Jei nežinote, nesijaudinkite aš padėsiu jums ją atrasti! Prieš pradėdami fotografuotis viską aptarsime gyvai.
Kartais žmonės nori neišryškinti tam tikrų veido bruožų. Portretų fotografai yra įpratę tai girdėti, todėl nesijaudinkite jiems sakydami, kad, pavyzdžiui, viena jūsų antakis yra aukščiau už kitą ar pan. Tokiu atveju fotografas galės jus nufotografuoti taip, kad nesimatytų tų vietų, kurios jus erzina.

◾ Laikysena. Kūno kalba yra svarbiausia profilio nuotraukoje. Laikykite nugarą tiesiai ir nelenkite pečių. Pagalvokite apie baleto šokėjos laikyseną, tačiau nepersistenkite, nes atrodysite per griežtai. Nelaikykite rankų kišenėse, nekryžiuokite, nes tai uždara kūno kalba. Pagalvokite apie pagrindines jūsų veiklos, kurioje dirbate vertybes ar moralę ir pasakykite man, kad galėčiau pabandyti jums padėti jas pavaizduoti kūno kalba.

◾ Šypsena. Fotografuojantis profesionaliam verslo portretui nebijokite šypsotis pilna šypsena. Tikrai nėra būtina šypsotis suspaudus lūpas, nebent jums to norisi ir taip jaučiatės tikresni. Priverstinė šypsena taip pat nėra gerai. Geriausia šypsotis natūraliai, kad išliktumėte savimi. Svarbiausias patarimas fotografuojantis: pagalvokite apie ką nors, kas jus prajuokina, tai jus atpalaiduos ir suteiks puikią, nuoširdžią šypseną!