Dalykinis verslo portretas

Norite save pristatyti profesionaliai atsinaujindami savo profilio nuotrauką socialinės žiniasklaidos svetainėse, tokiose kaip „Linkedin“, „Twitter“, ir CV? Ieškote, kas galėtų nufotografuoti Jūsų įmonės darbuotojus?

Dažnai mano paslaugas pasirenka tie, kas nori turėti verslo ar asmeninius portretus viešinimui spaudoje, papildyti savo svetainę darbuotojų nuotraukomis ar atsinaujinti savo LinkedIn, gyvenimo aprašymo (CV) profilio nuotrauką.

Dalykinės fotosesijos gali vykti foto studijoje (prie balto fono), Jūsų darbo aplinkoje, Vilniaus miesto gatvėse ar netradicinėse viešosiose erdvėse. Dėl detalesnės informacijos kviečiu susisiekti el. paštu: info@redaruzel.com ar Facebook žinute ir aptarti Jūsų lūkeščius.

KĄ SVARBU ŽINOTI RUOŠIANTIS FOTOSESIJAI?

1. Apranga

Visada rekomenduoju klasiką.

Moterims… Pasirinkite profesionalų kostiumą arba klasikinę biuro aprangą. Nesirinkite drąsių ar atvirų modelių. Jei įmanoma, venkite trumpų rankovių, nes tai atrodys neprofesionaliai ir taip pat konkuruoti su jūsų veidu.
Aksesuarus naudokite subtilius ir klasikinius. Dar geriau visai atsisakyti bet kokių papuošalų.
Jei jūsų apranga atspindi jūsų įmonę, nėra griežtos taisyklės, ką dėvėti. Tokiais atvejais gali būti laisvalaikio drabužiai, džinsai, marškinėliai ar pan.

Vyrams… Pasirinkite savo mėgstamą kostiumą, pageidautina, tamsios spalvos, tokios kaip pilka, juoda arba tamsiai mėlyna. Venkite ryškių raštų ir spalvų, taip pat blizgių kaklaraiščių, nes visa tai atitraukia dėmesį nuo veido ir gali atrodyti neprofesionaliai. Jei nenešiojate kaklaraiščio, geriau dėvėti megztinį ar liemenę su baltiniais.

2. Makiažas

Net jei kasdien retai dažotės ruošiantis portreto fotografijai derėtų apie tai pagalvoti. Makiažo tikslas nėra jus pakeisti neatpažįstama kasdieniniame gyvenime. Kadangi fotografavimo metu pagrindinis akcentas yra jūsų veidas ir jis fotografuojamas iš labai arti, todėl itin svarbu paruošti jūsų veido odą tinkamai. Profesionaliu lengvu makiažu padengta oda turi gaivesnį, tolygesnį atspalvį. Makiažo pagalba yra užmaskuojami tokie nelygumai, kaip patamsėję paakiai, kapiliarai, odos nelygumai ir pan. Kitaip tariant, kas nelabai pastebima fotografuojantis visu ūgiu, portretinėje nuotraukoje gali ypač atsiskleisti. Neišsigąskite, jei makiažas gyvai atrodyti ryškesnis, bet nuotraukose jis persiteikia daug blankiau.

3. žvilgsnis

Daugelis žmonių turime savo gražiausias puses, tad prieš ateinant fotografuotis reikėtų pagalvoti, kuri jūsų gražioji – dešinė ar kairė? Prieš pradėdami fotografuotis visai aptarsime gyvai.

Taip pat, kai kurie žmonės supranta tam tikrus veido bruožus. Portretų fotografai yra įpratę tai girdėti, todėl nesijaudinkite jiems sakydami, kad, pavyzdžiui, viena jūsų akis yra didesnė už kitą. Tokiu atveju fotografas galėtų jus nukreipti į vieną pusę taip, kad perspektyva priverstų abi akis atrodyti vienodo dydžio.

4. šypsena

Fotografuojantis profesionaliam profilio portretui nebijokite šypsotis pilna šypsena. Tikrai nėra būtina šypsotis suspaudus lūpas, nebent jums to norisi ir taip jaučiatės tikresni. Priverstinė šypsena taip pat nėra gerai. Geriausia šypsotis natūraliai, kad išliktumėte savimi.
Svarbiausias patarimas fotografuojantis: pagalvokite apie ką nors, kas jus juokina, tai jus atpalaiduos ir suteiks puikią, nuoširdžią šypseną!

5. laikysena

Kūno kalba yra svarbiausia profilio nuotraukoje. Laikykite nugarą tiesiai ir nelenkite pečių, pagalvokite apie baleto šokėjos laikyseną, tačiau nepersistenkite, nes atrodysite per griežtai. Nekiškite rankos į kišenę, nekryžiuokite rankų, nes tai uždara kūno kalba. Pagalvokite apie pagrindines jūsų veiklos, kurioje dirbate vertybes ar moralę ir pasakykite man, kad galėčiau pabandyti jums padėti jas pavaizduoti savo kūno kalba.