Susisiekite: +370 682 62547 | info@redaruzel.com

VAIKO FOTOSESIJA


 

Šiais laikais fotografija tapo lengvai prieinama kiekvienam, tereikia įsigyti fotoaparatą ir pradėti fiksuoti gyvenimo akimirkas. Dažna šeima stengiasi įamžinti savo atžalas nuo pirmųjų gyvenimo valandų. Kūdikio gimimas yra viena didžiausių šeimos švenčių. Niekas taip greitai nesikeičia, kaip vaikutis pirmaisiais savo gyvenimo metais. Juk jie taip greitai auga…vaikai_fotosesija (7)

 

Šiame straipsnyje pasidalinsiu patarimais, kaip paprastai suruošti jaukias fotosesijas vaikams arba tiesiog išmokti fiksuoti jų kasdienybę.

 

Pasiruošimas vaiko fotosesijai

 

Dažniausiai tėvų daroma klaida pradedant fotografuoti savo atžalas yra ta, kuomet jie stengiasi priversti savo vaiką darytai tai, ko jam visai nesinori, t. y. stovėti tik tam tikroje vietoje, žiūrėti į objektyvą, šypsotis, mojuoti ir pan. Taip fotografuojant vargu ar pavyks išgauti norimą kadrą, nes tokios nuotraukos niekada nebus emocionaliai turtingos, kadangi jose matysite ne savo vaiką, bet pozą, kurią jam liepėte daryti. Kur kas bus papraščiau, jei savo vaikui sukursite žaismingą aplinką ir leisite jam jaustis laisvai, o jūs užfiksuosite tikras, natūralias, kupinas pačių gražiausių emocijų vaiko fotosesijos akimirkas.

 

Atminkite, kad vaikų fotografavimas – tai žaismingas ir nuotaikingas procesas, profesionaliai pagautos vaikų mimikos, žvilgsnis ir emocijos.

 

 

Kūdikio fotosesija

 

Pirmieji metai ypatingi, tad išsaugokite sau ir savo mažyliui prisiminimus apie jo pirmąją šypseną, pirmą prasikalusį dantuką ar pirmuosius savarankiškus žingsnelius…

 

Kūdikių fotografavime labai didelę reikšmę vaidina fragmentai, nepamirškite jų įamžinti. Patikėkite, su kokia nuostaba po kelių metų jūs žiūrėsite į vaikučio rūbelius, pirštinaites ar batukus, negalėdami patikėti, kad toks mažutis jis buvo. Fotografuodami kūdikio rankytes, pirštelius ar kojytes kartu su savosiomis arba vyresnėlių vaikų, jūs išgausite mažumo efektą. Fotografuojant fragmentus svarbu yra mastelis. Stenkitės atskirai nufotografuoti viską: akytes, lupytes, ausytes, veiduką, patikėkite, vėliau tokios fotografijos visada sujaudins, prisiminus pirmąsias dienas, o be to, ir jūsų užaugusiam vaikui, bus įdomu tai pamatyti.vaikai_fotosesija (1)

 

 

Kūdikiai pirmaisiais savo mėnesiais labai daug miega, tad pasinaudokite tuo ir nufotografuokite jį įvairiais rakursais. Nuo ūgtelėjusių vaikų, jie tuom ir skiriasi, kad juos gali paguldyti, pasodinti taip, kaip norisi ar reikia, belieka tik pasitelkti fantaziją ir fotografuoti.

 

Fotografuojant kūdikius ne mažiau yra svarbi aplinkos temperatūra. Jei norėsite nufotografuoti kūdikį nuogą, privalote pasirūpinti tinkama temperatūra viduje, kitaip vaikučiui bus šalta ir fotosesija nepavyks.

 

Vaiko fotosesija

 

Fotografuodami vaikus visų pirma turėsite išmokti su jais bendrauti. Sėkmingas vaiko fotosesijos rezultatas nemažai priklausys nuo to, kaip jūs sugebėsite sutelkti vaiko natūralią reakciją. Kad tai pavyktų, jūs turėsite drauge žaisti, pokštauti, šokti su vaiku, kad nukreiptumėte jo dėmesį nuo fotografavimo.

 

Beje, jei jūsų vaikutis dar mažas, fotosesiją derėtų planuoti po pietų miego, kada vaikas jaučiasi žvalus, nesuirzęs ir pasirengęs linksmybėms. Vaikai ne tik greitai pavargsta, tačiau jiems greitai ir viskas nusibosta, tačiau žinant tai, kad jie domisi viskuo, kas yra nauja, planuodami vaiko fotosesijos laiką pasistenkite, jog fotosesija truktų kuo trumpiau. Patys pirmieji kadrai bus efektyviausi, kol vaikas užsiėmęs savo reikalais ir neįtaria, jog yra fotografuojamas.

 

Taip pat nuotraukos bus kur kas įspūdingesnės, jei savo atžalą fotografuosite jo akių lygyje, kitaip tariant viską matysite vaiko akimis. Tokiu būdu jūsų nuotraukos bus žymiai išraiškingesnės, o jūs greičiau rasite bendrą kalbą su vaiku.

 

Didesni vaikai fotosesijos metu bando įsikūnyti į mėgiamus personažus, daryti nenatūralias pozas, tačiau fotografuodami vyresnius vaikus, taip pat pasistenkite išgauti natūralumąvaikai_fotosesija (6) Kartais tiesiog pakanka paklausti vaiko, kuo jis domisi arba kas jam yra netikėta, ir jis tampa savimi.

 

Taigi, fotografija, tai ne tik kūryba. Fotografuojant vaikus, labai svarbu yra bendravimas ir dėmesys jiems.

 

Vaiko fotosesijos vieta

 

Rinkdami vaiko fotosesijai vietą atkreipktite dėmesį į aplinką. Fiksuodami jo kasdienybę pasistenkite, kad namų fonas būtų švarus. Tikrai neprofesionaliai atrodys, jei antrame plane matysis netvarkinga aplinka. Kad nuotrauka būtų efektyvi, prieš ruošdamiesi fotografuoti apžiūrėkite aplinką, kurioje planuojate fotosesiją, nes visi pašaliniai daiktai blaškys dėmesį ir fotografija greičiausiai bus nevykusi. Beje, jei gyvenate privačiame name, tuomet jums puikiai pasitarnaus vidinis kiemas, kur vaikas jausis laisvai ir jaukiai.

 

Jei jūsų namų interjeras netinkamas vaiko fotosesijai, t. y. namai nėra erdvūs, mažai šviesos, tuomet siūlyčiau vaikus fotografuoti gamtoje. Rinkites nuošalesnes vietas, kur mažesnis žmonių srautas, kad jūsų vaiko dėmesio neblaškytų pašaliniai praeiviai, o jūs ramiai galėtumėte fotografuoti. Iš anksto apgalvokite, kokia tai bus fotosesija ir jei reikia pasirūpinkite fotosesijos dekoracijomis, vaiko mėgiamais žaislais, visa tai suteiks fotosesijai jaukumo gamtoje ir tuo pačiu sudominsite savo atžalą, taip nejučia priversdami jį būti fotosesijos vietoje. Kaip žinia, vaikai yra labai judrūs ir vikrūs, todėl ilgai vienoje vietoje nemėgsta būti, juolab pozuoti ar paprašius žiūrėti į objektyvą.

 

Vaiko fotosesijai tinkamiausia šviesa

 

Dažniausiai nekokybiškų, tamsių, triukšmingų nuotraukų priežastis yra šviesos nepakankamumas. Tam, kad tai neatsitiktų, reikia pasirinkti tinkamą metą ir vietą fotografavimui.

 

Fotografuojant viduje visai nebūtina turėti specialaus fotografavimo apšvietimo. Šviesos pakaks, jei fotografuosite dienos metu, kuomet į kambarį sklinda natūrali šviesa.  Patikėkite, ji pati gražiausia vaikų fotografavimui. Tačiau venkite tiesioginių saulės spindulių, kad neišdegintų jūsų fotografijų. Kad nuotraukos iš tiesų gautųsi šviesios, rinkitės fotografavimo vietą kuo arčiau lango, o dar geriau, jei jūsų namuose yra vitrininiai langai – tai vienas iš geriausių šviesos šaltinių.

 

Dirbtinės šviesos, tarkim blykstės, siūlyčiau nenaudoti. Ji ne tik išgąsdina vaiką, bet ir padaro vaizdą plokščią, nudegina natūralias spalvas, palieka nereikalingus atspindžius ar negražius blikus ant vaiko veido, taip paversdama jūsų fotografijas buitiškomis ir neįspūdingomis.

 

vaikai_fotosesija (5)Jei fotografuojate lauke, saulėtą dieną, rinkitės ankstyvą rytą arba vakarėjantį paros metą, kuomet saulė ne tokia aktyvi. Fotografuojant tinkamu paros metu saulės apšvietimas jums labai pasitarnaus, išryškindamas objektų formas. Rytiniai ar vakarėjantys saulės spinduliai suteiks nuotraukoms paslaptingumo.

 

Vidurdienio saulė labai aštri, todėl ant veidų palieka kontrastingus, tamsius šešėlius po akimis, nosyte. Štai šioje vietoje jums gali pasitarnauti blykstė. Dienos metu, kai saulė aukščiausiai, blykstė naudojama tam, kad sušvelnintų šešėlius ant veido. Dar geriau, jei turėsite atšvaitą ir pagavę saulės zuikutį sušviesite veidą. Atšvaitas suteikia natūralesnės saulės šviesos efektą nei blykstė. Bet visgi, jei nei vieno, nei kito neturite, ir esate priversti fotografuoti dieną, tuomet rinkitės pavėsingas vietas fotografavimui.

 

Jei fotografuojate apsiniaukusią, debesuotą dieną, tuomet visų šių problemų išvengsite. Tokia diena fotografavimo atžvilgiu geresnė, šviesa pasiskirsto tolygiai, tačiau debesuotą ar niūrią dieną darytos fotografijos neperteiks tokios nuotaikos, kaip saulėtą dieną.

 

Atminkite, kad tinkamas apšvietimas kuria nuotraukos atmosferą, nuotaiką, sukelia vienokias ar kitokias emocijas bei mintis. Svarbiausia fotografijoje yra šviesa, tinkamai panaudoję ją lengvai perteiksite savo kūrybą.

 

Vaiko fotosesijos idėjos 


Papildomos priemonė (vaiko mylimi žaislai, fotosesijoms ruoštos specialios dekoracijos ar vaikiška muzika) gali padėti sukurti reikiamą nuotaiką, tačiau kartais to visai vaiko_fotosesija (2)

nereikia, tiesiog stebėkite aplinką vaiko akimis, juk vaikams visada bus įdomu vasarą po lietaus pasitaškyti balose, rudenį palakstyti klevų alėjoje ar pamėtyti lapus, žiemą šėlioti su sniegu ir t. t. Kitaip tariant, fiksuokite vaiko kasdienybę, vaikai dažnai patys sukuria įvykius, kuriuos privalu įamžinti. Idėjos, kaip ir ką fotografuoti, dažniausiai kyla iš vaikų pomėgių. 

Kad ir kokią fotosesiją planuotumėte, ar tai būtų kasdienybės etiudai, ar stilizuotos fotosesijos, atminkite, kad vaikai turi išlikti vaikais, gaudykite tikras, gyvas jų emocijas.

Be to, visuomet geriausios nuotraukos bus tos, kurių temą galima tęsti, todėl svarbu įvertinti ir fotosesijos tęstinumą, galimybę ją plėtoti ar atkartoti.

Fotografija yra daugiau nei tiesiog užfiksuota akimirka, joje persipina unikalumo, individualumo, impresijos, režisūros, stilizavimo ar eksperimentavimo kriterijai.

 

Fotografuokite!

 

Stebėkite, gaudykite momentą, fiksuokite augantį vaiką ir išsaugokite albume svarbiausius jo gyvenimo etapus! Jei iš pirmo kart nepavyks, nenuleiskite rankų, tiesiog nenustokite bandyti, eksperimentuoti, tuomet ir išgausite tą vienintelį gerą kadrą.

 

Ir pabaigai, patarčiau bent kartą į metus pasidaryti šeimyninę fotosesiją pas profesionalų fotografą, kur būtų įamžinta visa šeima drauge, žaismingai, kasdieniškai, o svarbiausia natūraliai. Tokios šeimyninės nuotraukos bus įvairesnės ir gyvesnės, nes fotografuojantis patiems dažnai kažkam tenka likti už kadro arba bendros šeimos nuotraukos gaunasi gana statiškos ir pozuotos.

 

Mūsų šeima laikosi šios taisyklės ir mes drauge kiekvienais metais su fotografu išsiruošiame į gamtą ar pasikviečiame jį į savo namus, kad užfiksuotų mūsų gyvenimo akimirkas. Laikas bėga, palikdamas atsiminimus albume, vartai – ir lyg sugrįžta viskas iš naujo. Kartais sunku suvokti, kad vaikai taip greitai keičiasi ir auga…

 

 

Daugiau vaikų fotografijų rasite vaikų fotografijų galerijoje:

VAIKŲ FOTO GALERIJA

 

 

Autorius: Reda Ruželė

© 2014 Visos teisės saugomos 

 Komentuoti:
© 2018 REDA RUZEL Photography | Visos teisės saugomos